Strona główna > Motywacja do działania > Motywacja – skąd ją wziąć i dlaczego warto?

Pewnie wiele osób myśli jak to jest z motywacją. Jednej recepty nie będziemy mieli. To bardzo indywidualna sprawa, bo każdy z nas jest inny i to co na nas będzie działać dla innych nie będzie już odpowiednie.

Motywacja – poszukaj życzliwego wsparcia

Kiedy się pojawi zwątpienie albo jakiś problem na pewno przyda się nam wsparcie. Chodzi o to, by mieć zaufaną osobę, która będzie nas wspierać dobrym słowem i samym faktem, że w nas wierzy. Nic tak nie będzie motywować jak wiara kogoś w nas. A przede wszystkim cenna jest nasza własna wiara w siebie i cel, który mamy do realizowania. Jeśli ktoś z bliskiego otoczenia zrobił to co my chcieliśmy zrobić to może warto będzie z nim porozmawiać, by nam powiedział jak mu się to udało i dlaczego właśnie to zrobił. To ważne, by sprawdzić, zapytać, poprawić swoje umiejętności. Profesjonalna pomoc i szkolenia motywacyjne także mogą być dla nas istotnym wsparciem.

Każdy z nas będzie innym typem, gdy chodzi o motywacje. Decyduje o tym nasze DNA. Nie ma ludzi niezmotywowanych, są tylko tacy, którzy nie byli motywowani właściwie. Nie ma gorszych czy lepszych motywacji. Każdy potrzebuje oczywiście czegoś innego dla siebie. Jednym motywują wyzwania, innych unikanie niebezpieczeństwa. Dla części z nas doskonale będzie się pracowało w stresie i konkurencji. Inni zaś dobrze będą się skupiać wyłącznie, gdy mają spokój. Na szkoleniu będzie można między innymi dowiedzieć się o psychologicznych mechanizmach funkcjonowania motywacji. Zrozumiemy sposób działania i sprawdzimy funkcjonowanie tego w praktyce.

Rozwój osobisty

Staniemy się posiadaczami zdolności, które pozwolą nam na wykorzystywanie różnorakich mechanizmów motywacyjnych a także wykształci się zdolność naturalnego motywowania. Jesteśmy tworzeni z myślą o rozwoju. To co kilka lat temu było dla nas sufitem dziś może być podłoga. Kiedyś nie umieliśmy powiedzieć nic w innym języku, teraz już idziemy do przodu i potrafimy rozmawiać z obcokrajowcami. Warto zrobić to wszystko o czym marzyliśmy, ale do tej pory się tego baliśmy.

Może skok na bungee? Lot szybowcem, wszystko jest w zasięgu ręki, tylko musimy chcieć to wykorzystywać. W momencie, gdy poznajemy innych ludzi na pewno możemy się od nich wiele uczyć i to także ważne. Wzorce, które my prezentujemy są ważne dla innych, a wzorce innych będą również ważne dla nas. dlatego naszym zadaniem będzie umiejętnie je wykorzystywać, i wiedzieć co z innych może być dla nas dobre, a czego raczej powinniśmy unikać, ponieważ nic dobrego do naszego życia nie wniesie. sami oceniamy i wyciągamy wnioski.