Strona główna > Wystąpienia motywacyjne > Wystąpienia motywacyjne

Wystąpienia motywacyjne

Jeśli chcemy się rozwijać i inspirować swój zespół pracowników trzeba na pewno szukać możliwości, które będą w stanie to zagwarantować. Można szukać sposobu na to, by budzić w zespole ducha walki. Warto mieć takie opcje, które sprawią, że zespół będzie sobie dobrze radził. Jeśli chcemy wesprzeć nową strategię mamy wiele możliwości. Kluczowa sprawa, na jaką trzeba zwracać uwagę to szkolenia motywacyjne, które przygotowuje się pod kątem konkretnych potrzeb pracowników firmy.

Czy wiesz, że:

Jedynie około 9% ludzi będzie się angażować w pracę., jeśli nie będzie miało motywacji od przełożonego. Zaangażowani pracownicy to osoby, które mają większą wydajność nawet o 20%. Generują tym samym 20% więcej zysków. Pracownik, który będzie zmotywowany będzie zmieniał firmę znacząco, szczególnie gdy chodzi o firmy, gdzie rotacja pracownicza nie będzie duża.

Pozytywny zespół ma większe możliwości, by podnieść się po porażce. Jedynie około 5% liderów potrafi w odpowiedni sposób motywować pracowników i mówić o mocnych stronach. Jedynie około 30% osób będzie czuć się lepiej zmotywowanych po wyjeździe, które miał taki cel, miał charakter integracyjny. Pracownicy zaangażowani nawet o 40% rzadziej biorą zwolnienia lekarskie a jakość pracy będzie lepsza o blisko 50%

Kiedy warto skorzystać z wystąpienia motywacyjnego?

- w momencie, gdy chcemy naładować firmę dobra energią w czasie podsumowania roku

- gdy chcemy budować nowe cele sprzedażowe w firmie

- gdy firma jest na zakręcie, zmienia swoje działanie, szuka innej filozofii

- gdy pojawia się przejęcie, fuzja czy też restrukturyzacja

- w momentach kryzysowych, znaczących spadków wyników

- gdy chce się budować kulturę organizacyjna, która kreuje sukcesy

- gdy chce się uzupełnić klasyczny system motywacyjny

- jeśli chcemy wzbogacić klasyczny wyjazd o cześć nieco inną, która będzie właśnie związana ze sprawnie organizowanym występem motywacyjnym.

Pozytywna energia

Cel wystąpień motywacyjnych

Głównym celem wystąpienia motywacyjnego będzie budowanie potrzeby dotychczasowego sposobu działania, wzmocnienia obecnych zachowań. Osoba, która się tym zajmuje będzie w stanie nam podpowiedzieć jak takich zmian dokonać i co będzie można zrobić, by osiągnąć sukcesu. Wystąpienia i mowy motywacyjne powinny się wiązać z jakimś zadaniem, które firma ma do wykonywania.

Dodanie zespołowi odwagi do zmiany to szansa na to, że wszystko pójdzie w lepszym kierunku i rzeczywiście będzie okazja na to, by się rozwinąć, coś zmieniać w taki sposób, że te nasze wyniki będą rzeczywiście lepsze, pojawiają się lepsze wyniki.

Zobacz również